Microsoft, Windows 10’u yeniden tasarladı ve yeni bir boyama uygulamasıyla donattı. Dahası, İçerik Oluşturucu güncellemesi çeşitli yeni yararlı ayarlar getiriyor.

İçerik yaratıcısı güncelleştirmesiyle Microsoft, ikinci büyük güncelleştirme turunu ekler. İlk tur, yaklaşık bir yıl önce yıldönümü güncellemesiyle gerçekleşti. Bu, Microsoft’un Windows’la olan stratejisini daha net hale getirir: Düzenli güvenlik güncelleştirmelerine ek olarak, yılda bir kez yeni özelliklere sahiptir. Geçen sene Kenar tarayıcısı ve Başlat menüsü arttı. Bu yıl, yenilikler yaratıcıyı hedef alıyor ve Microsoft, bu tanımlamanın tüm Windows kullanıcıları için geçerli olduğuna inanıyor.

En belirgin yeni özellik Boya 3 boyutlu – muhtemelen tüm kullanıcılar için bekleyen almamış bir program, bu değer ancak bakışta ama: Bu 3 boyutlu nesnelerin dünyasına bir yaklaşım sağlar: Hatta tasarım veya edebilirsiniz İnternet’i alıp – 3 boyutlu bir baskı servis sağlayıcısı için gerçek bir şey haline getirin. Bu, düşündüğünüz kadar karmaşık değildir: videoda, nasıl çalıştığını gösteririz.

Paint 3-D, üç boyutlu şekillerde boyama yapmanızı sağlayan yeni bir uygulamadır.

Sistem kontrolü önemini kaybeder

Bunun dışında Microsoft özellikle ayarlarda iyileşme sağladı. Windows garip ikilik vardır: Windows 8 ayarları tarafından kurulan edilenlere ek olarak, Windows’un önceki sürümlerinde yapılandırmaya değişiklikler için temas tek noktası oldu klasik Denetim Masası vardır. Bugün, yalnızca ayarlarda bulunmayan seçenekler için bunlara ihtiyacınız var. Güncelleme sayesinde bu çok daha az: Windows Defender Güvenlik Merkezi, yalnızca virüs tarayıcısını değil güvenlik duvarı ve bütünlük raporunu da merkezi olarak yapılandırır: Bilgisayarın ne kadar güvenilir olduğunu gösterir. Güvenlik Merkezi ayrıca, bilgisayar ve App Store’daki küçük etkinlikleri denetleyen Aile Seçenekleri’ni de içeriyor.

 

 

Yapılandırma: Kullanıcının onu nasıl sevdiğini

Artık birçok çalışma alanı için varsayılan programları ayarlayabilirsiniz: posta, müzik çalma, fotoğraflar, videolar ve web sörfü için. Akıllı telefonlarda bildiğimiz ve takdir ettiğimiz gece modu da var. Güneşin karanlık saatlerinde ekranı daha sıcak yapar, ki bu gözler için hoş ve uyku problemlerini de önlemelidir.

Yeni, virüs tarayıcı, güvenlik duvarı, ağ koruması ve çocuk koruma seçeneklerini içeren bu güvenlik merkezidir.

Windows güncellemesi birkaç haftadır çıktı ancak henüz tüm kullanıcılara ulaşmadı. Microsoft dağıtımı aşamalandırıyor – muhtemelen sunucuyu rahatlatmak ve muhtemelen sorunlara cevap verebilmek için. Henüz güncellemeyi almadıysanız, el ile yükleyebilirsiniz. Burada, el ile kurulum programına ilişkin bilgileri ve bağlantıyı bulacaksınız.

Burada bilgisayar ve App Store’daki çocuk etkinliklerini kontrol edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here